Joomla Monster Education Template

Co muszę zrobić, żeby moje dziecko rozpoczęło terapię?

Wystarczy, że do nas zadzwonisz, lub wyślesz maila (w menu po prawej pod numerem telefonu)

W pierwszym przypadku osoba, z którą porozmawiasz opowie Ci, jaka jest procedura rozpoczęcia terapii i zapyta o niezbędne szczegóły w celu optymalnego dobrania terapeuty oraz metod terapeutycznych.

Natomiast w drugim przypadku odezwiemy się do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.

Czy można rozpocząć terapię bez przeprowadzenia diagnozy SI w Centrum SENS?

Tak, jeżeli diagnoza nie jest starsza niż 3 miesiące.

Jeżeli termin został przekroczony, możemy ponowić diagnozę lub przeprowadzić konsultację diagnostyczną, weryfikującą stan dziecka na dzień rozpoczęcia terapii. Bez spotkania tego typu trudno byłoby dobrać odpowiednie metody pomocy.

Jaki jest czas oczekiwania na termin diagnozy lub konsultacji?

Z zasady czas oczekiwania na konsultację lub diagnozę wynosi około dwóch tygodni.

W przypadku, gdy zwalnia się wcześniejszy termin - dzwonimy i w miarę możliwości przesuwamy umówione spotkanie.

Jakie są terminy rozpoczęcia terapii?

Tu nie ma prostej odpowiedzi. Wszystko zależy od potrzeb pacjenta/klienta i wolnych terminów danego specjalisty.

Najczęściej jednak czas rozpoczęcia terapii oscyluje w okolicach miesiąca od pierwszego kontaktu. Bywają jednak sytuacje, w których udaje się rozpocząć pracę w ciągu kilku dni.

W jakich godzinach prowadzona jest terapia w Centrum SENS?

Terapia i diagnozy w Centrum SENS prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00, a także w soboty od godziny 8.00 do 17.00

Konsultacja i co dalej?

Po konsultacji omawiamy wstępnie stan dziecka oraz otrzymują Państwo pisemną informację podsumowującą. W informacji tej zawarte są również propozycje i podpowiedzi dotyczące dalszych działań terapeutycznych.

Często podpowiadamy, jakie dodatkowe badania lub czynności dobrze byłoby przeprowadzić, a przede wszystkim - jeżeli oczywiście jest taka potrzeba - proponujemy określoną formę terapii oraz optymalną jej ilość.

Od momentu umówienia się z nami na konsultację/diagnozę dokładamy starań, żeby czuli się Państwo odpowiednio zaopiekowani.

Jak długa trwa terapia?

Czas trwania terapii wynika z wielu zmiennych.

Najkrótszym okresem są trzy miesiące, lecz najczęściej terapia trwa przynajmniej rok.Pracujemy również z dziećmi, które wymagają stałego wsparcia.

Jeżeli zależy Państwu na możliwie najszybszej pomocy, wymagamy w takiej sytuacji pełnej współpracy. Wprowadzamy zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu i podpowiadamy jak skutecznie a przede wszystkim regularnie je wykonywać.

Ile czasu trwają zajęcia?

Jedno spotkanie terapeutyczne trwa zazwyczaj 50 minut. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, w indywidualnych sytuacjach wydłużamy lub skracamy czas trwania zajęć.

Konsultacje trwają od 45 do 120 minut, w zależności od rodzaju konsultacji. Więcej szczegółów znajdziesz tu.

Jak się przygotować na zajęcia terapeutyczne?

Najlepsze ubranie na zajęcia to luźne, wygodne spodnie lub legginsy i koszulka z krótkimi rękawami. Ćwiczymy w skarpetkach lub boso.

Przynajmniej na godzinę przed terapią prosimy o nie przyjmowanie posiłków ani przekąsek, zwłaszcza słodkich. Jeśli nie ma innego wyjścia, np. dziecko musi zjeść, bo na zajęcia przychodzi prosto ze szkoły lub przedszkola, prosimy koniecznie powiedzieć o tym terapeucie.

W czasie zajęć dziecko może pić jedynie niegazowaną wodę.

Jak rozpocząć trening słuchowy Johansena?

Trening słuchowy zaczynamy od wypełnienia wstępnego kwestionariusza. Następnie ustalamy termin diagnozy. Jest to pierwsze spotkanie, które obejmuje wywiad, wypełnienie pozostałych kwestionariuszy, badanie przetwarzania słuchowego oraz testy dominacji.

Dokładny opis przebiegu treningu metodą Johansen IAS znajdziesz tu.

Mojemu dziecku psuje się wzrok, jak można mu pomóc?

Przede wszystkim warto wykonać pełne badanie okulistyczne. Jeśli okulista zaleci noszenie okularów, zanim to zrealizujemy warto sprawdzić poziom rozwoju sensoryczno-motorycznego dziecka i przyjrzeć się kilku ważnym obszarom życia.

Wzrok i widzenie zależą od szeregu różnych czynników, dlatego dobrze jest najpierw skorzystać z konsultacji terapeuty wzroku.

Więcej informacji na temat pracy ze wzrokiem

Przysyła nas nauczycielka, dziecko ma problem z koncentracją uwagi.

Hasło "problemy z koncentracją uwagi" najtrafniej można porównać do wielkiego pudła z różnościami. Powodem braku koncentracji może być zarówno nieciekawie prowadzona lekcja, jak i problemy z odbiorem i przetwarzaniem bodźców sensorycznych. Odpowiedzialna za to bywa też często nieodpowiednia dieta i pasożyty. Nie możemy również zapominać o podłożu psychologicznym czy relacyjnym.

Żeby skutecznie pomóc, musimy najpierw spotkać się i określić obszar trudności.

Nasi specjaliści mogą wesprzeć Twoje dziecko praktycznie w każdym z obszarów dotyczących powyższego problemu.

Dziecko jest agresywne, co robić?

Agresja to manifestowanie potrzeb.

Jakich? Tego możemy się dowiedzieć przeprowadzając diagnozę lub konsultację SI, a także podczas Zintegrowanej Konsultacji Diagnostycznej.

W większości przypadków jesteśmy w stanie pomóc, a jeśli wykracza to poza nasze kompetencje podpowiadamy gdzie taką pomoc otrzymać.

Dziecko mnie nie słucha, muszę powtórzyć kilka razy, żeby zareagowało.

W pierwszej kolejności trzeba wykluczyć problem ze słuchem fizjologicznym- udać się z dzieckiem do specjalisty laryngologa lub audiologa, który sprawdzi, czy ze słuchem dziecka wszystko jest w porządku. Jeśli tak, zapraszamy na konsultację, aby określić możliwe przyczyny takiej sytuacji. Potencjalnie powodem mogą być czynniki psychologiczne, relacyjne, komunikacyjne i/lub problemy z przetwarzaniem słuchowym.

W obu przypadkach pomagamy :-)

Back to top